Wyposażenie restauracji – jak profesjonalnie wyposażyć lokal?

Wyposażenie restauracji - polecane produkty

Wyposażenie restauracji – nowoczesne rozwiązania

Każdy, kto planuje otworzenie własnej restauracji, musi nastawić się na wiele wyzwań. Jedną z ważniejszych czynności jest wyposażenie restauracji. Koszty są nieporównywalnie wyższe niż w przypadku lokali gastronomicznych, które nie mają rozbudowanej karty dań albo znajdują się w niej potrawy typu fast food. Często to odpowiednie wyposażenie restauracji jest tym, co zachęca gości do jej odwiedzenia. Istotne jest zarówno to, jak zorganizowana jest kuchnia, jak i panujący na sali wystrój. Im większa dbałość o najdrobniejsze szczegóły, tym lepszy efekt i większa gwarancja sukcesu.

Gwarancja niezawodności

To, jakie jest wyposażenie kuchni restauracyjnej przekłada się na jakość serwowanych potraw i szybkość podawania. Będzie to miało odzwierciedlenie w poziomie zadowolenia gości z usług. Jako producent wysokiej klasy rozwiązań dla gastronomii, przygotowaliśmy szereg urządzeń i mebli, które są nieodzowne w każdej dobrej restauracji. Wyposażenie kuchni w restauracji o nasze produkty zagwarantuje sprawną i ergonomiczną pracę. Składniki dań będą odpowiednio przechowywane i przygotowywane. Większość odwiedzających restaurację gości oczekuje sprawnej obsługi i jedzenia, które będzie warte swojej ceny, a kuchnia musi stanąć na wysokości zadania.

kucharka przygotowująca danie

zastawa baruSprawnie serwowane dania

Jeżeli właściciel postawi na wyposażenie restauracji, które uwzględnia takie urządzenia jak mikrofalówka, potrawy wiele stracą, zarówno pod względem smakowym, jak i zapachowym. Obniży się też wartość odżywcza, a jedzenie może wyglądać mało apetyczne i być przesuszone. Podobne fiasko może przynieść częste smażenie na głębokim tłuszczu. Tych błędów można uniknąć! Jeżeli wyposażenie kuchni restauracyjnej będzie uzupełnione o piec konwekcyjno-parowy, potrawy nie tylko będą beztłuszczowe, ale także zachowają składniki odżywcze i będą odpowiednio wilgotne. Dzięki specjalnej konstrukcji, w tym samym czasie mogą być przygotowywane różne potrawy, a ich zapachy nie będą się mieszały.

blat ze stali nierdzewnejHigiena a dobór wyposażenia kuchni w restauracji

Wyposażenie kuchni restauracyjnej nie może obyć się bez takich sprzętów jak stół chłodniczy, na którym można przygotować poszczególne potrawy, a półprodukty mogą w optymalnych warunkach czekać na wykorzystanie. Nasz stół chłodniczy został tak zaprojektowany, aby zapewniał kucharzowi ergonomię podczas przygotowywania jedzenia. W naszej ofercie znalazły się także inne urządzenia chłodnicze, jak szafa chłodnicza albo mroźnicza. Wyposażenie restauracji, jakie oferujemy naszym klientom jest zrobione z myślą o tym, aby korzystanie z każdego elementu było wygodne.

torty w witrynie chłodniczejZdajemy sobie sprawę, że wtedy, kiedy sala jest pełna gości, najważniejsze jest szybkie wydawanie posiłków. Z naszymi urządzeniami jest to możliwe. Ponadto wszystkie zostały wyprodukowane z zastosowaniem stali nierdzewnej i innych dobrych materiałów, które gwarantują, że wyposażenie kuchni w restauracji będzie trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu, że urządzenia te są proste w utrzymaniu czystości, posiłki będą przygotowywane z zachowaniem najbardziej rygorystycznych zasad higieny.

witryna ekspozycjyna instanco - realizacjaCzy wyposażyć kuchnię restauracyjną o witryny ekspozycyjne?

 

Wyposażenie restauracji powinno uwzględniać to, jakiego rodzaju posiłki będą przygotowywane w lokalu. Na tej podstawie będzie można odpowiednio zorganizować miejsce do przechowywania produktów i półproduktów w kuchni. Kolejną rzecz, na którą zwraca się uwagę to, czy jedzenie ma być wyeksponowane tak, aby klient je widział. Jeżeli ma być ono widoczne, warto wziąć pod uwagę to, aby wyposażenie restauracji obejmowało także witryny gastronomiczne, które przez odpowiednie ułożenie produktów i ich podświetlenie, będą pobudzały kubki smakowe.

Ponieważ wyposażenie restauracji stanowi duże wyzwanie, przed złożeniem zamówienia zapraszamy do skorzystania z naszych konsultacji, aby wybrane produkty najpełniej sprawdziły się w danym przypadku. Dotyczy to zarówno wielkości, jak i innych parametrów, jak wydajność, czy moc. Chcemy, aby wyposażenie restauracji kupione u nas stało się źródłem zysków, a nie wyrzutów związanych z nieadekwatnym wyborem.

Sprawdź także